Kontakt

För mer information är du välkommen att kontakta någon av oss på Affärsresor. Vill du veta mer om vilka aktiviteter vi har på gång se Marknadsaktiviteter. Vill du ha vårt nyhetsbrev, kontakta info@swetourism.se.

Kontaktpersoner Stockholm
Katarina Romell, chef Affärsresor
Tfn: 08-789 10 60
E-post: katarina.romell@swetourism.se

Alex Höglund, marknad/försäljning
Tfn: 08-789 10 33
E-post: alex.hoglund@swetourism.se

Helen Mattsson, projektledare
Tfn: 08-789 10 40
E-post: helen.mattsson@swetourism.se
Kontaktpersoner utlandsmarknaderna

Storbritannien/Irland
Annika Zetterman
Tfn: +44 20 7870 5605
E-post: annika@swetourism.org.uk

Tyskland/Polen/Schweiz/Ungern/Österrike
Barbro McAusland
Tfn: +49 40 32551390
E-post: barbro@swetourism.de

Frankrike, Belgien
Pierre Tolcini
Tfn: +33 1 53432581
E-post: pierre@suede-tourisme.fr

Spanien
Margareta Gustafsson
Tfn: +34 971 790300
E-post: swedentourism@terra.es

Italien
Karin Melin
Tfn: +39 02 72001144
E-post: karinmelin@tiscalinet.it

Holland
Anne Tusveld
Tfn: +31 294 416650
E-post: anne@swetourism.nl

Norge
Elisabet Skylare
Tfn: +45 33 301374
E-post: elisabet.skylare@swetourism.dk

Danmark
Charlotta Ranert
Tfn: +45 33 301373
E-post: charlotta.ranert@swetourism.dk

Finland
Thora Stambej
Tfn: +358 9 6221233
E-post: thora.stambej@moniter.fi

Östra Europa
Anna Oleinikoff
Tfn: 08-789 10 39
E-post: ao@swetourism.se

USA/Canada
Marie Burewall
Tfn: +1 212 8859760
E-post: marie.burewall@swetourism.com

Japan/Kina/Sydkorea/Asien
Gunilla Sjöberg
Tfn: 08-789 10 08
E-post: gunilla.sjoberg@swetourism.se

Incominglista

Sveriges Rese- och Turistråd sammanställer kontinuerligt en lista över Sveriges incoming agencies, regionala operatörer, DMC’S och PCO’S.